Zainstaluj Google Cloud SDK na Ubuntu 20.04


Google Cloud SDK zapewnia nam możliwość dostępu do Google Cloud za pośrednictwem terminala. Jest to zestaw narzędzi programistycznych zawierający wiele poleceń, które pomagają w zarządzaniu zasobami w środowisku Google Cloud. Celem tego samouczka jest pokazanie, jak pobrać i zainstalować Google Cloud SDK w systemie Ubuntu 20.04. Więc zacznijmy.

Wymagania wstępne

Poniżej przedstawiono wymagania wstępne do kontynuowania instalacji Google Cloud SDK w systemie Ubuntu 20.04:

  • W systemie Linux powinien być zainstalowany język Python (Python jest instalowany domyślnie w systemie Ubuntu)
  • Należy móc pobierać pakiety przez Internet.

Instalowanie Google Cloud SDK na Ubuntu 20.04

Aby zainstalować Google Cloud SDK na Ubuntu 20.04 za pośrednictwem terminala, musisz wykonać poniższe kroki:

Krok # 1: Zaktualizuj pamięć podręczną pakietu:

Jako nazwa metody mówi, że zamierzamy zainstalować Google Cloud SDK za pośrednictwem terminala, dlatego uruchomimy go, klikając jego ikonę. Terminal Ubuntu 20.04 pokazano na poniższym obrazku:

Ten krok jest zdecydowanie zalecany przed przystąpieniem do instalacji, aby nie napotkać żadnych problemów podczas instalowania Google Cloud SDK. Musisz zaktualizować system Ubuntu za pomocą polecenia pokazanego na poniższym obrazku. Dla Twojej wygody to polecenie jest również podane poniżej:

sudo apt update

Po zaktualizowaniu wszystkich wymaganych pakietów w systemie terminal wyświetli następujący wynik:

Krok # 2: Pobierz pakiet Google Cloud SDK:

Now Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to pobrać Google Cloud SDK, uruchamiając polecenie pokazane poniżej w terminalu Ubuntu:

wget https://dl.google.com/dl/cloudsdk/channels/rapid/downloads/google-cloud-sdk-307.0.0-linux-x86_64.tar.gz

Po pomyślnym pobraniu Google Cloud SDK będziesz mógł zobaczyć następujące dane wyjściowe na swoim okno terminala:

Krok # 3: Wyodrębnij plik Google Cloud SDK:

Teraz musimy wyodrębnić nowo pobrany plik Google Cloud SDK. Można to łatwo zrobić, uruchamiając następujące polecenie w terminalu Ubuntu:

tar –xvzf google-cloud-sdk-307.0.0-linux-x86_64.tar.gz

Pomyślne wyodrębnienie nowo pobranego pliku spowoduje wyświetlenie danych wyjściowych pokazanych na poniższym obrazku w oknie terminala:

Krok # 4: Instalacja Google Cloud SDK:

Teraz musisz przejść do nowo pobranego folderu Google Cloud SDK, wykonując polecenie cd w swoim terminalu, jak pokazano poniżej:

cd google-cloud-sdk

Gdy znajdziesz się w folderze Google Cloud SDK, będziesz mógł aby zweryfikować jego ścieżkę na terminalu, jak pokazano na poniższym obrazku:

Na koniec musisz zainstalować skrypt Google Cloud SDK, korzystając z polecenia pokazanego na poniższym obrazku. To polecenie zostało również podane tutaj ze względu na Twoją wygodę:

./install.sh

Podczas instalacji tego polecenia zostaniesz poproszony o wyrażenie opinii w celu poprawy ogólnego środowiska Google Cloud SDK.Możesz przekazać tę informację zwrotną, wpisując „Y” w swoim terminalu, jednak jeśli chcesz kontynuować instalację od razu bez wyrażania opinii, wpisz „N” w terminalu, a następnie naciśnij klawisz Enter, jak zaznaczono poniżej image:

Po wykonaniu tej czynności zostaniesz również zapytany, czy na pewno chcesz kontynuować instalację Google Cloud SDK. Wszystko, co musisz zrobić, to wpisać „Y”, aby kontynuować, jak zaznaczono na poniższym obrazku:

Teraz zostaniesz poproszony o podanie ścieżki do wprowadzenia interfejsów CLI Google Cloud do Twojego środowiska. Możesz wybrać kontynuację z domyślną ścieżką lub nawet podać wybraną ścieżkę. W tym przykładzie wybraliśmy domyślną ścieżkę, więc po prostu zostawiliśmy to miejsce puste i wcisnęliśmy klawisz Enter. Jest to również pokazane na poniższym obrazku:

Po pomyślnym zainstalowaniu Google Cloud SDK w systemie Ubuntu w oknie terminala zostanie wyświetlony następujący wynik:

Conclusion

Wykonując kroki omówione w tym artykule, można łatwo mieć Google Cloud SDK na Ubuntu 20.04. Wszystko, co musisz zrobić, to zadbać o wymienione wymagania wstępne i poprawnie wykonać wszystkie kroki. Cały proces zajmie około 7 do 10 minut.

Komentarze